Site icon Business Box

Hatékonyságnövelő alkalmazások

Egy átlagos vállalat a termelési kapacitásának több mint 20%-át, azaz hetente több, mint egy napot veszít el a folyamatirányítással kapcsolatos hibák, problémák miatt. Ha a lehető legtöbbet hozzuk ki a befektetett forrásainkból – idő, pénz, munkaerő – akár egyedül, akár csapatban dolgozunk, a megfelelő eszközök bevetésével a munka megéri majd a  fáradtságot. Cikkünkben a munkavégzés, termelékenység, produktivitás hatékonyságát radikálisan növelő időgazdálkodás, projektmenedzsment és IT-biztonsági alkalmazások főbb jellemzőit mutatjuk be röviden.

A hatékonyságnövelő alkalmazások

Már egy ingyenes hozzáférés is sokat tud javítani egy szervezet működésén, a feladatok kiosztásán és a munkafolyamatok összehangolásán, de elérhető előfizetéses és Pro verzió is a projektmenedzsment programokhoz. Ezek a sok esetben multiplatform alkalmazások segítenek feltárni a rossz szokásokat, a rendszeresen ismétlődő, ám felesleges tevékenységeket, és megérteni azt, hogyan lehetünk sokkal rövidebb idő alatt is hatékonyabbak, és eredményesebbek, mint korábban.

A projektmenedzsment alkalmazások általános jellemzői

Ilyen hatékonyságnövelő alkalmazások például:

IT-biztonsági alkalmazások az adatvédelem érdekében

A desktopok és még a laptopok védelméről is szinte mindenki gondoskodik, minimum egy jelszómenedzsment szoftverrel, de az okostelefonok és egyéb hordozható okoseszközök, mintha kívül esnének a védendő infrastruktúra halmazán. Annak ellenére, hogy ezeket az eszközöket napi szinten használjuk, ráadásul gyakran és hosszú ideig. Nézzünk hát egy keresztmetszetet az adatvédelmet és „kártevőirtást” szolgáló mobilalkalmazásokról.

Az IT-biztonsági mobilalkalmazások  előnyei

Némelyik nemcsak a rosszindulatú programok felismerését és eltávolítását kínálja, de integrált adatvédelmi, lopásgátló és hívásblokkoló funkciókkal is rendelkeznek, ráadásul számos IT-biztonsági program nemcsak előfizetős, de ingyenes verzióban is elérhető. 

A leghatásosabb IT-biztonsági alkalmazások mobil eszközökre

Bár az androidos készülékek sebezhetőbbek, tévedés volna azt hinni, hogy az Apple termékek minden behatolástól védettek. A védelmi vonal leggyengébb láncszeme ugyanis maga az ember. 

Éppen ezért, az IT-biztonsági alkalmazások használata mellett hangsúlyoznunk kell a felelős felhasználói/fogyasztói attitűd kialakítását is, különös tekintettel a felhasználói nevek és jelszavak védelmére, valamint az eszközök kiterjesztett garancia és baleseti garancia szerződésének megkötésére, hiszen, még a legtökéletesebb IT-biztonsági alkalmazás sem védi meg a készülékeket a fizikai sérülésektől.