Site icon Business Box

A szárítógép helyes használata

A legtöbb otthon a mosógép mellett igényli a szárítógép áldásait is. Nemcsak időt takarít meg, de a nagyméretű textíliák kezelését is könnyebbé teszi. Sok helyen nincs is lehetőség a ruhaneműk hagyományos, szabadtéri szárítására. A kis alapterületű lakásokban is sokkal praktikusabb a szárítógép használata, mint az amúgy is szűkös életteret ruhaszárítókkal még jobban lekorlátozni. Szintén segítséget nyújt a szárítógép a téli időszakban, hiszen a lakásban száradó ruhákból felszálló pára megtelepszik a falakon, és a rosszul szellőző, vagy kevésbé jól szigetelt helyeken kiváló táptalaja a penészgombáknak. A szárítógép azonban még nem olyan magától értetődő része a lakásfelszerelésnek, mint a mosógép, sokan azzal sincsenek tisztában hogyan használják ki optimálisan a szárítógép nyújtotta előnyöket. Cikkünkkel ehhez nyújtunk segítséget.

A szárítógép hatékony használata

A különböző típusú szöveteket különböző hőfokon kell nemcsak mosni, de szárítani is. A szárítógép hatékony használatakor többféle szempontot kell figyelembe venni, mely nemcsak a textíliák kezelésében merül ki, de a szárítási ciklusok ismerete és az energiahatékonyság is beleszámít.

Milyen textíliákat ne tegyünk soha a szárítógépbe?

A szárítási ciklus kiválasztása

A szárítógép működése alig változott valamit az évtizedek alatt. A hevített levegő befúvása és a nedvesség elszívása, mint alapelv, minden gyártmányban és modellben azonos volt. Csak ki kellett választani a hőmérsékletet és a szárítás időtartamát. Az alapmodellekben ez ma is így működik, de a fejlettebb, mondhatni modern szárítógépek már rendelkeznek a gőzciklus választásának lehetőségével is.

A szárítógép használati útmutatóját mindenképpen tanulmányozzuk át, hiszen nemcsak a szárítógép bekötésével, szállításával és karbantartásával kapcsolatos információkat tartalmazza, de részletes útmutatást ad a programokról, ciklusokról is, beleértve a töltési súlyhatárt is.

A szárítógép programtípusai