Site icon Business Box

Android vs. iPhone – 2. rész

Cikkünk első részében az Android vs. iPhone összehasonlításban az alapoktól indultunk, majd kitértünk az adatátvitel és integráció, valamint a karbantartás témájára. Ezúttal mélyebbre merülünk a platformok és ökoszisztémák csatájában.

Android vs. iPhone – felhasználói élmény

Mint már említettük, néhány kulcsfontosságú különbségen kívül nagyjából ugyanazt tudja az Android, mint az iOS, Az Android testreszabhatóbb

Az Android indítópultjának cserelehetősége kifejezetten a gyerekek, idősek és látásproblémákkal élők számára hordoz előnyöket, hiszen a szokásosnál méretesebb ikonokkal tud szolgálni a Big Launcher, valamint a számítógép és a mobil között zökkenőmentes átmenetet kínál a Microsoft Launcher.

Mindez az Apple iPhone-nal nem megoldható, de talán nincs is szükség rá, hiszen az iOS egy kifinomultabb és biztonságosabb platformot biztosít a felhasználók számára

. Nem kell megküzdenünk az Android telefonoknál gyakori hibaként megjelenő rendszer lassulással és biztonsági problémákkal, mint például a médialejátszó keretrendszerében, de a rendszer más részein is tapasztalhatókkal, amiket persze folyamatosan javítanak. Az iPhone egyszerűbben kezelhető, megjelenésében elegánsabb, esztétikusabb, sőt igazi státuszszimbólum. 

Android vs. iPhone – alkalmazások, fejlesztések, biztonság

Az Apple App Store jóval kevesebb, körülbelül 2,1 millió alkalmazást kínál, szemben a Google Play Store 3,5 millió applikációjával, de tekintve, hogy esetünkben a minőség dominál a mennyiséggel szemben, a merítés nagysága ezúttal nem releváns.

Manapság a legtöbb népszerű alkalmazás megtalálható Androidon és iPhone-on egyaránt

Kevés az olyan szoftver, ami csak az egyik platformon fut, a másikon nem. Ugyanakkor a tapasztalat azt mutatja, hogy az alkalmazásfrissítések hamarabb jelennek meg iOS-re, mint Androidra.

Ami vonzóvá teszi az Androidot a felhasználók szemében, azok az ingyenes alkalmazások, amik már szinte általános elvárássá nőtték ki magukat. A játékfejlesztők azonban nyilván a fizetős megoldásokban érdekeltek, így számos játékfejlesztő leállította az Androidos verziók gyártását. 

Szintén problémát okoz, hogy a testreszabhatóság opcióját kihasználva az alapértelmezett Android alkalmazásokat a gyártók sok esetben lecserélik a saját fejlesztésű, minőségben nem kifejezetten  prémium kategóriás és biztonságos, mondhatni fapados verzióival.

Ezzel párhuzamosan az iPhone lassan, de biztosan átveszi a Ninendo 3DS-től és a Sony PlayStation Vita-tól a mobil videójáték-platform piacvezető szerepét, sőt, a Nintendo ikonikus játéka iPhone-ra optimalizálva megjelent Super Mario Run néven. 

Egy iPhone telefon esetében a testreszabás korlátozottabb, tehát az alapértelmezett alkalmazások nem megváltoztathatóak, de amit a rugalmasságban hiányként élünk meg, azért kárpótol a magas minőség, és a részletek iránti érzékenység. Ráadásul egészen biztosak lehetünk abban, hogy minden iPhone modellnél ugyanazokkal a kiváló minőségű szoftverekkel fogunk találkozni, melyek kezelését csupán egyszer kell megtanulnunk.

Érvek az Android mellett

 Érvek az iPhone mellett

Android vs. iPhone – az ökoszisztémák csatája

Az Android vs. iPhone közti csata valójában nem a különböző operációs rendszereket futtató okostelefonok, hanem a kapcsolt ökoszisztémák között zajlik.

Ha a teljes Apple OS kapcsolatrendszer birtokában vagyunk – iPad, iPod Shuffle, MacBook, Apple Watch, stb.  -, akkor az iPhone jobb választás lehet. Könnyebbé, gyorsabbá és lényegesen egyszerűbbé válik vele a mindennapi élet.

Ha azonban az okoseszközeink különböző gyártóktól származnak, akkor az Android lesz az, amelyik az összehangolt, szinkronizált okosotthont megteremtheti a számunkra:

Van egy pont, amiben azonban egyáltalán nincs különbség a két modell között, sőt teljesen független azoktól, mégis erősen befolyásolja a telefonok használhatóságát.  A felhasználói magatartás.

Még a legexkluzívabb iPhone és egy csúcskategóriás Android telefon sem nélkülözheti a vásárlói gondoskodást, mint az platform ökoszisztéma láthatatlan biztonsági hálóját.