Site icon Business Box

Dolgok, amiket soha ne rakj mikróba

A mikró megkönnyíti életünket, kétség sem fér hozzá. Vannak azonban olyan írott szabályok, amelyek amúgy a használati utasításban is megtalálhatók. Néhány dologra oda kell figyelni, ha nem akarjuk tönkre tenni a készüléket. Sőt, egyes ilyen dolgokkal még az egészségünket is károsíthatjuk. A legtöbb élelmiszer, amit helytelenül teszünk a mikróba, szét is robbanhat benne. Szóval a komplett mikró takarítás borítékolt, ha nem figyelünk. Ha nagyon nem figyelünk, a mikró akár tönkre is mehet.

Milyen ételt, és hogyan (ne) tegyünk a mikróba?

A legtöbb csomagolóanyag, edény, evőeszköz, tároló csomagolására ráírják, hogy kibírja-e a mikrózást vagy sem. Elsősorban ezt a jelzést keressük.

Ha nem találunk jelzést, akkor sincs baj, itt a lista mit ne tegyünk a mikróba:

Milyen anyagok nem valók a mikróba?

Fém a mikróban

A fém a mikró ősi ellensége. Soha nem szabad a gépbe rakni olyan edényt, amelyben fém található, bármekkora mennyiségben. A fémes tálak, tányérok ugyanis szikrázni kezdenek a mikróban, aminek következtében tönkre is mehet a készülék. Ezen kívül arany vagy aranyozott tálakat, bögréket se rakj bele. Az is fém! A fémszálas edények mellett természetesen alufóliával lefedett ételt sem szabad beletenni, mivel kárt tesz a mikróban, de tüzet is okozhat.

Műanyagok a mikróban

Műanyag tárolódobozokat általában nem szabad mikróba tenni. Vannak olyan edények, amelyeken fel van tüntetve a jelzés, hogy mikrózhatók, azonban a legtöbb nem ilyen.

A melegítés azért tilos, mert:

Víz és a mikrohullám

Tulajdonképpen lehet a mikróban vizet forralni, bár erre a célra inkább a vízforralót javasoljuk.

Ne a mikróban forraljunk vizet vagy bármilyen folyadékot!

Mit tehetünk, ha nem a megfelelő módon tettünk ételt a mikróba?

A körültekintő használat és rendszeres karbantartás eleve kizárja ennek lehetőségét, de véletlenek természetesen adódhatnak. Ha mégis megtörténik a baj, akkor nézzünk utána, hogy a gyártói garancia fedezi-e a kárunkat. A legbölcsebben akkor járunk el, ha a gyártói garancia lejárta előtt megkötjük a kiterjesztett garancia és a baleseti garancia szerződést.

Ennyi mindent nem lehet beletenni, mégis mire jó a mikró?

Például pop-cornt készíteni. Jön a foci EB, a riói Olimpia, ilyenkor a TV előtt ülve különösen jól fogy a pop-corn. Már csak egy megbízható TV kell, hogy élvezhető legyen a sport és a popcorn!